U prostoru Udruženja Generacije organizovana je svečana aktivnost u okviru programa „Imam pravo osjećati se OK – Čuj to!“, a podrška u realizaciji je program Trag Fondacija.
Svečanosti su prisustvovale i predstavnice Udruženja iz zajednica Arapuša, Jezerski, Pištaline i Bosanska Krupa .
Predstavnice Udruženja istaknule su neizmjernu zahvalnost i radost što su dio svega onoga što radi Udruženje Generacije, a sve s ciljem poboljšanja zajednice.
„Cilj nam je poboljšati zajednicu i osnažiti žene da više pažnje posvete mentalnom zdravlju i važnosti očuvanja mentalnog zdravlja.“, poručila je Almira Šertović.
Predstavnicama Udruženja uručene su oglasne vitrine s ciljem unapređenja povezanosti zajednica s institucijama i javnim ustanovama.
Pored oglasnih tabli, dame su obradovane i brošurom „Tragovi ženske otpornosti“, koja sadrži tri priče po istinitom događaju.
Brošura govori o nasilju, gubitku voljene osobe, suočavanju s hroničnim oboljenjima, invaliditetu i uspješnom prevazilaženju životnih izazova. Poseban dio posvećen je očuvanju mentalnog zdravlja žene.
Sihada Kržalić


















