Završen Memorijalni turnir Ćojluk 2024.

Nakon dugih odmjeravanja snaga, dobili smo četiri ekipe koje su u noći 09.07.2024 (utorak) igrale polufinale malonogometnog turnira Ćojluk 2024.

Begy boys protiv Ćiki company i BP Misal Konjodor protiv Dječaci sa Une ˛& Bistro i Sajo su ekipe koje su se izborile, i dobile čast da zaigraju pred prepunim tribinama na betonskom igralištu Idrinovac, ispred Opće Gimnazije Bosanska Krupa.

Ekipa Begy boys je ubjedljivo savladala svog protivnika Ćiki company sa rezultatom 6:3, i tako izborila mjesto u finalu.

Ekipa BP Misal Konjodor je savlada ekipu Dječaci sa Une rezultatom 3:0, i tako prošla u finalni meč, koji se nedugo zatim odigrao protiv ekipe Begy boys.

FINALNI MEČ

U finalnoj utakmici malonogometnog turnira Ćojluk 2024., koja je odigrana u terminu od 22:30 , nakon odigravanja kadetske finalne utakmice u kojoj je pobjedu odnijela ekipa Dječaci sa Une koji su savladali ekipu MNK Kastel sa 3:0.

Dječaci sa Une: Pobjednici u kadetskoj kategoriji//// slika preuzeta facebook Dječaci sa Une

U prvom poluvremenu finalne utakmice seniora, ekipe Begy boys dosta snažnija ekipa. 2. minut susreta eipa Begi boys dolazi do prvog pogotka, a strijelac je Bosnić Edvin. U 12 minuti susreta kardinalnom greškom odbrane ekipe Begy boysa, a na sreću Ibrišimovića koji se sjajno snalazi,te presjeca loptu i daje gol za izjednačenje. Rezultat utakmice je 1:1.

Po isteku trećeg minuta,sjanim prodorom po lijevoj strani igrač sa brojem 7. Pročić Edin daje gol za 2:1 za ekipu Begi boys.

Samo 2. minute nakon, pred kraj prvog poluvremena, ponovo grešku pravi odbrana BP Misal Konjodor i po lijevoj strani se probija igrač pod rednim brojem 4. Bosnić Edvin, i po drugi put trese mrežu protivnika. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom od 3:1 za ekipu Begy boys.

BP Misal Konjodor žarko želi doći do poravnanja rezultata, tako da sve riskiraju i usmjeravaju sve snage prema golu. Čestim izmjenama polazi im za rukom, te u 7 minuti drugog poluvremena, Muhamedagić Edin, pod brojem 17. dolazi do pogotka i smanjuje rezultat na 3:2.

U nastavku susreta ekipa Begy boysa dosta dominantnija i sa manje grešaka. Opreznom igrom i čuvanjem rezultata, pazeći na svaku kontru uspijevaju doći do još jednog pogotka, a ovaj put na grešku golmana koji se uključio u igru i udaljio se od gola i to je kaznio Baltić Hasan s druge polovine stadiona. Konačan rezultat je 4:2 i zasluženo ekipa Begy boys odnosi pobjedu na ovogodišnjem Malonogometnom turniru Ćojluk 2024. Čestitke!!!

Za treće mjesto su se borile ekipe Ćiki company i Dječaci sa Une i Bistro & Sajo , a po novijim pravilima ekipe su s borile izvođenjem penala . Obje ekipe su imale fantastične šutere, pa su morale pucati penale jedan za jedan u kojem je pobjedu odnijela ekipa Ćiki company. Čestitke trećeplasiranim!

U konkurenciji pionira pobjedu je odnijela ekipa GNK Bratstva! Čestitke!

Dodjela pehara i proglašenje pobjednika je zakazano za 10.07.2024.godine na Memorijalnom spomen obilježju Ćojluk. Na ovaj dan je prije 29. godina oslobođen Ćojluk, pa će u ime najhrabrijih, kao i svake godine biti organizovan Marš mira, za više informacija i sljed događaja posjetite link/// https://radiobk.ba/2024/07/06/najava-obiljezavanje-29-godisnjice-oslobadanja-cojluka/