Džanan Musa MVP finala Play offa za prvaka Španije

Košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa izabran je za najkorisnijeg igrača finala za Prvaka Španije najjače evropske košarkaške lige.

Dijamant sa Une vodio je Kraljevski klub Real iz Madrida do gostujuće pobjede od 83 naprema 74 nad Mursijom i tako došao do treće pobjede i ukupnim rezultatom od 3:0 Real je osvojio titulu prvaka Španije.

Musa je i u ovoj utakmici bio najbolji na parketu postigao je 18 poena imao 5 skokova i 5 asistencija.

Tako je reprezentativac BiH u samo dvije godine osvojio sa Realom sve što se može osvojiti u Evropi.

Prošle godine je sa Kraljevskim klubom Musa osvojio KUP Španije i titulu prvaka Evrope a ove godine osvojio je superkup Španije i prvenstvo ove države.