Bosanac Edin Terzić odveo Borussiu Dortmund u finale Lige prvaka

Edin Terzić je uspio odvesti Borussiu Dortmund u finale Lige prvaka izbacivši favorizirani Paris Saint Germain. Milioneri iz Dortmunda savladali su sa minimalnih 1:0 na gostujućem i na domaćem terenu , i tako su s ukupnih 2:0 prošli u finale.

Mnogo je opasniji na početku utakmice bio PSG i prijetio je preko Mbappea, a u 12. minuti je šut Adeyemija na drugoj strani u posljednji tren izblokiran.

Oslobodio se potom Dortmund potpuno pritiska domaćina i u 35. minuti dolazi do velike šanse preko Adeyemija, čiji šut fantastično brani Donnarumma.

U 45. minuti je PSG mogao da povede i anulira prednost Dortmunda, ali Fabian Ruiz promašuje zicer i trese stativu!

Epskim promašajem PSG-a počinje i drugi dio, nakon što u 47. minuti Zaire Emery pogađa okvir gola.

Samo tri minute poslije stiže kazna za Parižane, a nakon kornera Brandta Hummels glavom pogađa mrežu domaćina za 1:0.

U 61. minuti Nuno Mendes pogađa stativu gola Dortmunda, a ofanziva Svetaca nastavljena je do samog kraja.

U samom finišu meča PSG dva puta trese prečku preko Mbappea i Vitinhe, a tako domaćin nije našao put do gola na kojem je stajao Kobel.

Ostalo je do kraja 1:0 za Dortmund, koji tako slavi veliku pobjedu i dolazak na korak od sna i osvajanja naslova u Ligi prvaka.