Devet novih biznis planova mladih poduzetnika kroz YEP inkubator

petak, 16 Oktobar 2020 11:23

Juče su u Bosanskoj Krupi predstavljene poslovne ideje i projekti mladih, ambicioznih i vrijednih ljudi, koji su aplicirali na’’ YEP Inkubator poslovnih ideja’’, čije planiranje i implementacija već traje od juna mjeseca na području naše općine.

„Općina Bosanska Krupa još jednom pokazuje da je poželjan partner. Predstavit ćemo 9 biznis planova mladih ljudi s područja općine Bosanska Krupa i njih 9 će dobiti od Općine Bosanska Krupa po 5.000 KM u skladu sa svojim poslovnim planom. Prvobitno je bilo planirano da se finansira svega 5 biznis planova međutim odlučili smo se da isfinansiramo sve one koji prođu kompletnu obuku, evaluaciju i čiji se biznis planovi prihvate“ - ističe načelnik općine Armin Halitovic.

Načelnik Halitović i izvršna direktorica Investicijske fondacije IMPAKT Mirela Omerović potpisali su tokom juna mjeseca Ugovor o partnerstvu na realizaciji programa podrške preduzetništvu kroz YEP Inkubator poslovnih ideja u Bosanskoj Krupi. Nakon zahvalnica i govora podrške, mladi poduzetnici sa područja naše općine prezentirali su svoje ideje.

„Na inicijativu općinskog načelnika svi će biti odabrani za korištenje bespovratne finansijske podrške zbog toga što je Općina Bosanska Krupa odlučila da dodatno sufinansira program kako bi svi oni koji prođu ciklus poduzetničke obuke imali priliku aplicirati za sredstva“ – ističe Mirela Omerović, izvršna direktorica Investicijske fondacije Impakt.

Devet poslovnih ideja, nakon aplikacionog procesa, obuka i savjetovanja, devet mladih ljudi naše općine, kroz ovaj „YEP inkubator poslovnih ideja“ dobijaju bespovratnu finansijsku podršku u iznosu do 5.000 KM za poslovnu ideju koju su predstavili na javnom pozivu. Registracija biznisa je obavezna, a stručna i mentorska podrške, koji obuhvata pomoć na osnovu procijenjenih potreba poduzetnika, bilo da se radi o podršci u vidu promocije, u oblasti računovodstva, pravnih pitanja, umrežavanju i slično je sastavni dio ovog projekta.

„Trenutno djelujemo kao registrirana djelatnost, obrtničko kozmetičarska radnja i u ponudi imamo dvije zone, wellness i beauty. Naš rad je najviše usmjeren na unapređenje zdravlja, prevenciju stresa, rad na osobnom rastu i razvoju. Ovim putem želimo da biznis podignemo na još veći nivo jer smatramo da imamo kapacitet za to. Osim zdravlja, imamo usluge koje se tiču estetskog, odnosno fizičkog izgleda, tu u ponudi imamo različite kozmetičke tretmane kako lica tako i tijela. Naš biznis je koncipiran tako da radimo na principu „um, duh i tijelo“ kao jedinstvena cjelina i smatramo ga biznisom budućnosti s obzirom na današnje vrijeme gdje je stres okidač za masu psihičkih i fizičkih stanja. Mislim da je ovo biznis za koji će biti sve veća potreba“ - kazala je Amra Nahić, jedna od učesnica i dobitnica bespovratnih sredstava kroz ovaj projekt.

 

Elma V.

 

Ocijeni
(0 glasova)
Čitano 601 puta

Radio BK LIVE

 

BOSANSKA KRUPA Vrijeme  

Trenutno na portalu

Ko je na portalu: 573 gostiju i nema prijavljenih članova

O NAMA

Radio Bosanska Krupa emituje dnevno 17 sati programa. Ovaj radio svojim signalom sa stereo predajnika snage 1000W pokriva cjelokupnu teritoriju opštine Bosanska Krupa i dijelove opština Bihać, Cazin, Sanski Most, Bužim i Bosanski Novi. ...

KONTAKT

+387 37 471 111 Direktor/Marketing (tlf/fax)

+387 37 476 514 Izvršni direktor za program

+387 37 476 515 Režija/Studio

+387 37 470 005 Redakcija

e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Bosanska Krupa u slikama

KrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupa