Košarkaši „Bratstva“ iz Bosanske Krupe pobijedili svoje kolege iz Ključa

četvrtak, 20 Februar 2020 10:53

Bratstvo - Ključ  64:47 (19:4,19:8,9:15,17:20)

U vrlo uzbudljivoj košarkaškoj utakmici kadeti KK Bratstva napravili su još jedan korak ka osvajanju kantonalne lige i plasman na kvalifikacije za državnu ligu.

Mladi Krupljani su vodili od prvog trenutka i već na poluvremenu imali nedostižnu prednost (38:12).

Gosti su drugo poluvrijeme počeli znatno agresivnije sa presingom po cijelom terenu što je rezultiralo i velikim brojem prekršaja.

Domaćini su mirnom igrom držali rezultatsku prednost a priliku za igru dobili su svi igrači s kojima je raspolagao trener Ismet Alagić.

Najefikasniji kod domaćina bili su Mahmutović sa 23, Elezović i Saračević sa postignutih 11 koševa, dok je kod gostiju najbolju partiju pružio Garibović sa 14 koševa.

U gotovo ispunjenoj dvorani Mješovite srednje škole „Safet Krupić“ kadeti "Bratstva" su došli na korak do titule i pobjedom u zadnjem kolu koje se takodje igra u Bosnskoj Krupi nastavit će niz koji su započeli u pionirskoj konkurenciji kada su dva puta bili kantonalni prvaci.

Zahvaljujući se gledaocima za podršku u ovoj utakmici istu očekuju i u zadnjem kolu kada ugošćuju ekipu kadeta Bihaća .

Za KK „Bratstvo“ su igrali: Hadžihajdarević , Memćaj 4, Elezović 11, Mesić ,Saračević 11, Džafić 4, Avdilji 6,Alidžanović 2,Kabiljagić,Mahmutović 23.Trener Ismet Alagić Ključ Bilić 2,Hadžić 7,Bilić 4,Gazbić 13,Zukanović 2,Garibović 14,Burzić 5 Selimović.Tu ,uz njih je i Trener Muhamed Ramić.