Uspjeh bosanskokrupskih karatista u Ljubljani

Karate klub Feniks i KBES 5.11 iz Bosanske Krupe, u subotu su učestvovali na međunarodnom karate turniru, Ljubljana Open 2019. Ovo prestižno takmičenje svake godine okupi veliki broj takmičara, a ove godine njih 769 borilo se ispred 135 klubova iz 14 država. Naši vrijedni karatisti osvojili su zapažene rezultate.

KK Feniks vodio je šest takmičara od kojih su svi ostavili dobar utisak, no nedostatak sportske sreće i težina takmičenja zaustavili su neke već poslije prvog kruga. Iman Begić iz KK Feniks je osvojila zlatnu medalju u kategoriji borbe seniorke -61kg, dok je Senaid Veladzić treći u kategoriji Kate kadeti.

Iz KBES 5.11 su takođe ostavili zapažen učinak. Na ovaj turnir poveli su tri takmičara, od kojih je Hena Ramić osvojila treće mjesto u borbama, djevojčice 8-9 godina.

Čestitamo našim klubovima i želimo im puno uspjeha i na narednim takmičenjima.