Eman "plemićima" utrpao 29 koševa

Danas(nedjelja 22.03) su se u Mustaru u okviru 5. kola Lige mladih za kadete sastale selekcije domaćeg Zrinjskog i gostujućeg Koša. Uspješniji su bili gosti iz Sarajeva, koji su slavili rezultatom 79:53.

Prva četvrtina bila je prilično neizvjesna i kao takva nije mogla nagovijestiti eventualnog pobjednika. Nakon prvih deset minuta igre, kadeti Koša imali su prednost od dva poena razlike (17:15).

Drugi period donosi nešto bolju igru Koša, pa tako Sarajlije na poluvrijeme odlaze sa 15 poena prednosti (43:28).

Treću dionicu su također dobili gosti, ovoga puta tri razlike (17:14).

Ništa drugačije nije bilo ni u posljednjoj četvrtni. Gosti su bili konstantni tokom čitavog susreta i na kraju veoma zasluženo slavili rezultatom 79:53.

Najefiasniji pojedinac susreta bio je ubjedljivo Eman Šertović koji je upisao 29 poena, 3 skoka i 4 asistencije. Pored njega, zapažene partije pružili su Božidar Marić iz Zrinjskog, koji je upisao 22 poena, skok i dvije asistencije, i Amar Barukčija koji je postigao 18 poena uz 17 skokova i 2 asistencije.

KK Zrinjski: Čavar, Krešić 2, Anđelić 7, Zelenika, Odžak, Marić 22, Krtalić 5, Biokšić 7, Zadro, Zlomislić 9, Šimić 1, Miličević.

KK Koš: Arslanagić, Pehilj 2, Kulaglić, Nikšić 14, Terzo 5, Novo 2, Šertović 29, Dedaić, Barukčija 18, Ovčina 7, Šahinović 2, Dervišević.

portal:DPORT033.COM

Zadnji put promjenjen ponedjeljak, 23 Mart 2015 07:08