Eman Šertović nastavlja za dobrim igrama,ekipa "KOŠ"-a na drugom mjestu

Liga mladih u kadetskoj konkurenciji je nastavljena i ovog vikenda. Derbi je odigran na Pecari i Široki je porazio Sparse rezultatom 68:60. Koš je na svom terenu porazio Basket 2000 rezultatom 75:47, dok je Zrinjski porazio Vrelo rezultatom 68:67. Partizan TS je na domaćem terenu porazio Budućnost iz Bijeljine rezultatom 65:59.

Koš je danas bio bolji od ekipe Basket 2000 rezultatom 75:47. Dobili su prvu četvrtinu igre rezultatom 20:13. Dobijaju i drugu četvrtinu meča rezultatom 22:11 i na poluvremenu su imali prednost od 18 poena. Rezultat je glasio 42:24. U trećoj su bili bolji rezultatom 16:14 i već tada osigurali trijumf. Do kraja su rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Eman Šertović sa 26 poena, dok je Amar Barukčija ubacio 17 poena i imao 17 skokova. Kadetski reprezentativac Timur Ovčina je ubacio 14 poena i imao 9 skokova. Na drugoj strani, u redovima gostujućeg tima je najbolju partiju pružio Stefan Spasojević sa 15 poena i 3 skoka.

Zrinjski je porazio Vrelo rezultatom 68:67. Božidar Marić je predvodio gostujući tim sa 22 poena i 6 asistencija, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Sandro Savić sa 20 ubačenih poena, dok je Stefan Manović imao 19 poena i 16 skokova.

KS BIH_zvanična web stranica

U susretu 4. kola Lige Mladih za kadete, KK Koš savladao je danas ekipu KK Basket 2000. Koš je bio vrlo uvjerljiv i slavio je pobjedu rezultatom 75-47.

Već od prve četvrtine Koš je pokazao mnogo veću želju za pobjedom, a s obzirom da je i kvalitet bio u potpunosti na njihovoj strani, bilo je jasno da im gosti neće moći parirati. Tako je Koš riješio ovaj dio igre u svoju korist rezultatom 20-13.

Druga je četvrtina donijela još dominantniju igru domaće ekipe, a gosti nikako nisu uspijevali da povežu nekoliko minuta dobre igre. Tako je već na poluvremenu postao poznat pobjednik ovog susreta, jer je domaća ekipa imala vodstvo od 42-24.

No, Koš se nije tu zaustavio. Odlična igra je nastavljena i u trećoj četvrtini, mada su i gosti podigli svoj nivo igre u ovom dijelu utakmice. Tako je rezultat na ulasku u posljednju četvrtinu bio 58-38 za Koš.

Ovaj dio utakmice je donio i dodatno povećanje ogromne prednosti domaće ekipe, pa su meč na kraju riješili vrlo uvjerljivo. Svi u domaćoj ekipi svakako će biti prezadovoljni trijumfom od 75-47.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Eman Šertović. Sjajni je Šertović ubacio 26 poena, uz po 3 skoka i asistencije. Osim njega, odlično su odigrali Amar Barukčija i Timur Ovčina. Barukčija je ubacio 17 poena, uz sjajnih 17 skokova i 2 asistencije, dok je Ovčina ubacio 14 poena, a tome je dodao i 9 skokova.

S druge strane, najviše je pokazao Stefan Spasojević, sa 15 poena, 3 skoka i asistencijom.

KK KOŠ: Arslanagić, Pehilj, Kulaglić 2, Nikšić 3, Terzo 4, Novo 3, Šertović 26, Dedaić, Barukčija 17, Hanjalić 6, Ovčina 14, Dervišević

KK BASKET 2000: Kecman 3, Nježić 2, Bojić 6, Topić, Savić, Bratić 1, Plavšić 11, Korićanac 4, Simić 5, Kljajić, Spasojević 15

Portal: sport33.ba

Zadnji put promjenjen utorak, 17 Mart 2015 07:53