Šertović Eman ponovo brojao do 24, 9 koševa Rejhana Šahinovića

Kako prenosi portal " SPORT033 "  teće kolo Lige Mladih donijelo je duele između Slobode i Koša u Tuzli, a nakon što su pioniri Koša uvjerljivo savladali svoje domaćine, Sloboda je bila uspješnija u kategoriji kadeta i slavila je rezultatom 64-63.

Nakon što je susret bio na samom svom početku izjednačen, kadeti gostujuće ekipe brzo su ga okrenuli u svoju korist i počeli su Slobodi zadavati slične probleme koje su ranije pravili i pioniri. Prva četvrtina je tako okončana rezultatom 15-5 za goste i djelovalo je da će Koš nastaviti u istom ritmu i u nastavku susreta.

Koš je i u drugoj četvrtini prvi poentirao i došao do vodstva od 17-6, no onda je Sloboda zaigrala puno bolje i već sredinom četvrtine domaći su došli do vodstva od 21-20, a nedugo potom, ono je postalo i uvjerljivije. Do kraja poluvremena, Sloboda je kontrolisala utakmicu i na odmor se otišlo rezultatom 26-22 za domaću ekipu.

Treća četvrtina ponovo donosi totalnu dominaciju gostujuće ekipe. Koš je u ovom dijelu igre bio puno bolji tim i djelovalo je da je loša igra u drugoj četvrtini samo plod lošeg momenta za cijelu ekipu, koji je u trećoj četvrtini prevaziđen. Prednost Koša pred ulazak u posljednju četvrtinu bila je solidnih 5 poena razlike, rezultatom 48-43.

Koš je u prvom dijelu četvrte četvrtine igrao odlično i bio je nadomak pobjede jer je 7 minuta do kraja vodio rezultatom 54-43, no u nastavku susreta, Sloboda ih je potpuno nadigrala. 4 i po minute do kraja susreta, Sloboda je stigla na 4 poena zaostatka, da bi tek u posljednjoj minuti domaći ustvari došli do vodstva. Bilo je 61-60, ali Koš je imao napad i priliku da ponovo povede. Gosti su to i uspjeli, a potom su realizovali i slobodno bacanje i vodili su rezultatom 63-61. Ipak, Čerkezović pogađa trojku za Slobodu i donosi joj pobjedu konačnim rezultatom 64-63.

Najefikasniji u redovima Koša bio je Eman Šertović sa 24 poena i po 4 skoka i asistencije.Timur Ovčina ubacio je 13 poena, uz 11 skokova i asistenciju. Tarik Pehilj ubacio je 12 poena.

U redovima Slobode, Zlatko Beganović je ubacio 18 poena, uz 12 skokova i asistenciju. Emir Čerkezović ubacio je 17 poena, uz 11 skokova i 3 asistencije, a upravo je on svojom trojkom Slobodi donio trijumf u ovoj utakmici.

KK SLOBODA: Andelija, Memišević, Hodžić 9, Lizde 8, Sinanović, Martinović, Čerkezović 17, Beganović 18, Mešić 4, Muratović 4, Ćuro, Omerović 4

KK KOŠ: Arslanagić, Pehilj 12, Dedaić, Nikšić, Terzo 5, Novo, Šertović 24, Muzur, Čagalj, Hanjalić, Ovčina 13, Šahinović 9