Eman ponovo najbolji igrač utakmice

Danas su se u dvorani Skenderija sastale omladinske selekcije KK Koš i KK Budućnost Bijeljina. Prvo su snage odmjerile kadetske selekcije istoimenih ekipa. Košarkaši do 16 godina sarajevskog i bijeljinskog kluba sastali su se u okviru 2. kola Lige mladih BiH za košarkaše do 16 godina, a poslije konačnih četrdeset minuta igre, bolja je bila ekipa Koša, koja je uvjerljivo savladala Budućnost rezultatom 89:56.

Domaći su odlično otvorili susret i već nakon dvije minute igre imaju pet poena prednosti (7:2). Ekipa Koša je i na polovini prvog perioda imala identičnu prednost, pa je tako nakon pet minuta igre prednost domaćina iznosila četiri poena razlike (17:13). Izabranici Admira Tutića su do kraja prvog perioda zaigrali dosta čvrsto u odbrani i tako brzim kontrama otišli na maksimalnih  osam poena prednosti. Rezultat nakon prvih deset minuta igre glasio je 27:19.

Na početku drugog perioda obje ekipe su igrale veoma u odbrani, ali je i pored toga napravljeno dosta tehničkih pogrešaka. Nakon tri minute igre, Budućnost mini serijom od 5:0 uspijevaju smanjiti prvobitnu prednost domaćih od 8 poena na samo 3, ali i domaći uzvraćaju istom mjerom pa tako nakon ukupnih petnaest minuta igre odlaze na tada maksimalnih 12 poena prednosti (36:24). Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih padova u igri u obje ekipe, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 46:34.

Izabranici Admira Tutića su i u drugom poluvremenu nastavili tamo gdje su stali. Poslije pet minuta igre u trećem periodu, kadeti Koša odlaze na velikih šesnaest poena prednosti (55:39). Do kraja treće dionice domaći su ubacili u brzinu više i tako u posljednji period ušli sa ogromnih 21 poena prednosti (68:47).

I u posljednjoj četvrtini domaći su nadigrali goste iz Bijeljine i konstantno su povećavali prednost. Na kraju je rezultat glasio 89:56.

KK KOŠ: Arslanagić, Pehilj 7, Kulaglić 2, Nikšić 6, Terzo 6 , Novo 5, Šertović 24, Šahinović 4, Čagalj 2, Hanjalić 4, Ovčina 17, Mirković 12.

KK BUDUĆNOST BIJELJINA: Vlačić 16, Kretija, Marković 1, Pejović 4, Modraković, Kusturica , Todorović, Manojlović, Višnjić 11, Divljanović 7, Đaković 12, Savić 5.