Mladi podijelili 120 bajramskih paketa

ponedjeljak, 25 Maj 2020 15:05

Udruženje mladih 'Conventus' i ove je godine smjelo ušlo u bajramsku akciju 'Bajram za sve' te skupili i podijelili 120 paketa socijalno ugroženim porodicama s područja naše općine.

Još veći značaj ove akcije jest što je čitava organizacija, rad i na kraju realizacija ove značajne višegodišnje akcije upravo aktivnost i zalaganje mladih ljudi naše općine, koji su o ove godine pokazali da Krupska omladina je ta na koju možemo računati, ako nam ostanu ovdje.

Spiskove su i ove godine dobili od Centra za socijalni rad, a spisak su nadopunili i 'dojavama' naših sugrađana, ali kako kažu pojedini su se dolazili i sami prijaviti da su potrebiti.

''Tri dana smo proveli u Tržnom centru 'Bingo' i 'Belamionix' i doista smo zadovoljni onim što smo skupili. Ljudi su, kao i proteklih godina, učestvovali i donirali i jako smo im zahvalni. Najviše je bilo tjestenine, ali i osnovnih životnih namirnica, kao što je brašno, ulje, so, šećer, higijena. Preko dvadeset mladih volontera je učestovalo u ovogodišnjoj akciji i spremni smo da ove godine se još više aktiviramo glede određenih društvenih aktivnosti i događaja'' – navodi Amir Elezović, član udruženja mladih 'Conventus'.

Ova značajna akcija je još jedan dokaz da su mladi ljudi značajni doprinos, čimbenik i pokazatelj budućnosti jedne lokalne zajednice, a njihova aktivnost i samoinicijativa da rade korisne, humane i svrsishodne aktivnosti moraju biti na ljestvici prioriteta svih nas.

 

Elma V.

Ocijeni
(0 glasova)
Čitano 702 puta

RBK

BOSANSKA KRUPA Vrijeme  

Trenutno na portalu

Ko je na portalu: 549 gostiju i nema prijavljenih članova

O NAMA

Radio Bosanska Krupa emituje dnevno 17 sati programa. Ovaj radio svojim signalom sa stereo predajnika snage 1000W pokriva cjelokupnu teritoriju opštine Bosanska Krupa i dijelove opština Bihać, Cazin, Sanski Most, Bužim i Bosanski Novi. ...

KONTAKT

+387 37 471 111 Direktor/Marketing (tlf/fax)

+387 37 476 514 Izvršni direktor za program

+387 37 476 515 Režija/Studio

+387 37 470 005 Redakcija

e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.

Bosanska Krupa u slikama

KrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupaKrupa