U protekla 24 sata u Bosni i Hercegovini testiran je 4.101 uzorak, a zabilježena su 894 nova slučaja zaraze koronavirusom.
Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH prijavljeno je 3.135 uzoraka, od kojih je 567 pozitivno na SARS-CoV-2.Novi slučajevi registrirani su u svim kantonima.Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH prijavljena su 22 nova smrtna ishoda.
U Rеpublici Srpskoj izvršеnо је tеstirаnjе 922 lаbоrаtоriјskih uzоrаkа, а nоvi virus kоrоnа pоtvrđеn је kоd 310 оsоba. Rаdi sе o 30 osoba mlаđе, 195 srеdnjе i 85 оsоbа stаriје živоtnе dоbi. Institutu zа јаvnо zdrаvstvо RS priјаvljеno je sеdаm smrtnih slučајеvа kоd kојih је pоtvrđеnо prisustvо virusа kоrоnа.
Danas je u Brčko distriktu registrovano 17 novih slučajeva koronavirusa od 44 testirana uzorka.
------
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Unsko-sanskog kantona u protekla 24 sata od 147 uzoraka testiranih na koronavirus novozaraženo je 17 osoba. U Bihaću je evidentirano 7 novih slučajeva, Ključu 4, po dva slučaja u Bosanskom Petrovcu u Cazinu i po 1 slučaj u Sanskom Mostu i Velikoj Kladuši. U protekla 24 sata izliječeno je 46 pacijenata.
------
U Bosanskoj Krupi aktivno je 8 slučajeva infekcije koronavirusom, bliskih kontakata je 12, što znači da je u izolaciji ukupno 20 osoba, potvrđeno je u Domu zdravlja Bosanska Krupa.
Izvor: bhrt/zjzusk/RadioBK